Żebrowski w 5 smakach

Home / Żebrowski w 5 smakach
plakat żebrowski wystawa

W Galerii Szczecina Humanistycznego zawisły nowe obrazy. Tym razem podziwiać możemy plakaty szczecińskiego artysty, Profesora Leszka Żebrowskiego.

Różnorodność stylistyczna, doskonały warsztat to cechy twórczości Żebrowskiego. Pięć smaków to pięć różnych technik zastosowanych w ich kreacji. Oprócz prac wykonanych w najnowszych technikach cyfrowych możemy odnaleźć te najciekawsze, zrealizowane w tradycyjnych technikach – pasteli, kolażu, rysunku, aerografu. Techniki te są dziś już niestety rzadkością wśród młodych twórców plakatu, dlatego z tym większą radością i smakiem zagłębiamy się w cudowny świat wyobraźni artysty.

Leszek Żebrowski

Ur. w 1950 r. Malarz, rysownik, grafik, scenograf, kurator wielu wystaw i akcji plastycznych.

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku na Wydziale Projektowania Graficznego w pracowni prof. Jerzego Krechowicza.

Twórca ponad 500 opublikowanych plakatów! Tworzone przez niego plakaty najczęściej nawiązują do tematyki kulturalnej (teatr, kino, koncerty). Wykorzystuje zarówno techniki klasycznego warsztatu (areograf, suche pastele, farby olejną) jak i techniki komputerowe. W portretach często nawiązuje do Witkacego – za pomocą deformacji próbuje oddać psychikę portretowanego.

Plakaty, rysunki i obrazy Leszka Żebrowskiego brały udział w ponad 200 wystawach zbiorowych i 80 indywidualnych w kraju i za granicą – m.in. w Paryżu, Bostonie, Toyamie, Trnawie, Sarajewie, Berlinie, Chicago, Austin, Mińsku, Lahti.

Zdjęcia z wystawy

Leave a Reply

Your email address will not be published.