Wystawa końcoworoczna 2022

Home / Wystawa końcoworoczna 2022
wystawa koncoworoczna - plakat 2022

To już druga edycja wystawy przedstawiającej plastyczne działania studentów kierunków pedagogicznych ze specjalnościami artystycznymi (realizowanymi w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego – Edukacja artystyczna, Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z rozszerzoną edukacją artystyczną).


Obfitość przedmiotów praktycznych takich jak malarstwo, rysunek, fotografia, projektowanie graficzne, rzeźba to z jednej strony duże wyzwanie dla studentów z drugiej strony zaś okazja do wzbogacenia swoich umiejętności praktycznych. W tym roku realizowane były zadania ambitne polegające na żmudnych ćwiczeniach warsztatowych.


W ramach przedmiotu malarstwo na drugim roku Edukacji Artystycznej studenci pracowali nad wielkoformatowymi obrazami wykonywanymi w technice akrylowej na płótnie. Obrazy stały się ciekawym a czasami dowcipnym komentarzem do znanych teorii naukowych. Ich tytuły, np. Pomruki kota Schroedingera lub W świecie myszy Calhouna odzwierciedlają podjętą ideę. Studenci pierwszego roku zmagali się z klasycznymi realizacjami studyjnymi polegającymi na wypracowywaniu umiejętności warsztatowych w tym harmonizowania barw chromatycznych czy budowania narracji walorowej szrafunkiem.


Na wystawie przedstawione są również rzeźby, gipsowe odlewy, które podejmują zagadnienia kompozycji przestrzennej oparte na formie znaku. Prezentowane obrazy fotograficzne to swobodne i twórcze studia portretowe nawiązujące do znaków zodiaku i kart tarota.


Ograniczenia przestrzenne galerii nie pozwoliły na prezentację innych ciekawych prac z zakresu projektowania plakatu, form wydawniczych, rzemiosła artystycznego, sztuki ziemi. Te jednak doczekają się własnej wystawy, która przewidziana jest na nowy rok akademicki.

Serdecznie zapraszamy do wizualnej degustacji dzieł a także do ich zakupów.

Zapraszamy do oglądania.
Kurator Galerii, dr Mikołaj Materne

Zdjęcia z wystawy

Leave a Reply

Your email address will not be published.