Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Wystawa prac rysunkowych i malarskich uczniów Ars Atelier

10 lipca 2018 - 30 września 2018

W Galerii Szczecina Humanistycznego już wiszą nowe prace. Niniejsza wystawa jest śladem plastycznej działalności dydaktycznej Niepublicznej Szkoły Plastycznej Ars Atelier w Szczecinie działającej bez przerwy od 2005 roku. Misją szkoły jest szeroko pojęte wychowanie plastyczne dzieci, młodzieży a także krzewienie wrażliwości, rozumienia sztuki i rozwijania pasji artystycznych wśród osób dorosłych. Od 2015 r. szkoła współpracuje z Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Prezentowane obrazy są wynikiem pracy uczniów w wieku od 16 do 65 lat na zajęciach warsztatowych. Każde zajęcia rozpoczynają się od postawienia problemu plastycznego (problemu przestrzeni, perspektywy, światła, barwy, kompozycji itp.), omówienia techniki i tematu.

Na wystawie prezentujemy efekty tych działań. Obrazy zostały wykonane w różnych technikach – rysunek ołówkiem, kredką, patykiem i tuszem, pastelem a także malarstwo akrylem i temperą.

Przedstawione prace zostały wykonane pod kierunkiem artystów plastyków – dr Agnieszki Materne, dr Mikołaja Materne (pracownicy US), dr Sylwii Godowskiej.

Details

Start:
10 lipca 2018
End:
30 września 2018
Event Category:
Event Tags:
, ,