Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Matematyka w obiektywie

29 września 2023 - 3 listopada 2023

Matematyka w obiektywie

Zapraszamy na wystawę będącą rezultatem międzywydziałowej współpracy. Sztukę i matematykę, wbrew pozorom łączy bardzo wiele. Niezmiernie nam miło pokazać obrazy fotograficzne, które plastyczną formą wizualizują matematyczne treści.

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, prof. APS. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS szczególnie aktywnie współpracuje z Województwem Zachodniopomorskim,  Województwem Mazowieckim oraz Województwem Kujawsko-Pomorskim.

Wystawa eksponowana w Galerii SH działającej na Wydziale Nauk Społecznych prezentowana była w kwietniu i maju 2023 r. w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Stanowi ona wybór interesujących fotografii z poprzednich edycji konkursu.

 

Kurator wystawy: dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US, prof. APS.
Kurator galerii: dr Mikołaj Materne

Szczegóły

Początek:
29 września 2023
Koniec:
3 listopada 2023
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,