Galeria SH logo
O Galerii SH

Galeria Pedagogiczna

działająca przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Szczecińskiego.

„Zgłębiaj naukę, którą jest sztuka, i sztukę, którą jest nauka” (Leonardo da Vinci)

Obcowanie ze sztuką jest wyrazem głęboko zakorzenionych potrzeb estetycznych człowieka i świadectwem jego wysokiej kultury. Jak mówił Herbert Read wręcz koniecznością biologiczną.

Uczestnictwo w artystycznych wydarzeniach to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu. Artystyczna myśl staje się często doskonałą inspiracją do naukowych poszukiwań i bywa zaczynem najdonioślejszych odkryć.

Obecność wśród obrazów, rzeźb, podobnie jak obecność wśród książek, uszlachetnia i uwrażliwia człowieka. Dodaje wzniosłości instytucjom kulturalnym i naukowym.
Galeria SH ma być miejscem, które tętni życiem. Życiem studenckim, naukowym, akademickim. Galeria musi posiadać swoją publiczność i tego akurat nie będzie tu brakować.

Przez wydziałowe wnętrza, w tym również przez galerię przewijają się codziennie dziesiątki studentów a podczas seminariów i konferencji liczni goście, naukowcy z Polski i zagranicy. To doskonała przestrzeń aby artystyczna myśl trafiała do przeznaczonego sobie miejsca.

Organizowane przez nas wystawy będą przedstawiać różne nurty sztuk plastycznych, które cechować będzie nienaganna forma i niebanalna treść.

Galeria otwarta jest w:

  • piątki, godz. 13-18
  • soboty i niedziele, godz. 11-16

Przestrzeń Sztuki Wydziału Nauk Społecznych
Galeria SH
PosterWHol
Sala 155
Hol główny

ul. Krakowska 71-79
71-017 Szczecin